Orlice i její přítoky Divoká a Tichá nabízejí několik možností pro splutí i v letních měsících. Zároveň se jedná o přírodní park a v dolní části je vyhlášená i přírodní památka. Je nutné se proto chovat šetrně k přírodě a nezpůsobovat hluk nebo nezanechávat odpadky, abychom se i nadále mohli na tuto krásnou řeku vracet.
Tichá Orlice
Tichá Orlice je sjízdná z kraje léta od Letohradu, kde je to úzká řeka s četnými meandry až do Ústí nad Orlicí, kde jsou dva kempy. Další kemp je níže v Brandýse. Z Brandýsa pak následuje až do Chocně nepříjemný úsek s několik jezy, a proto se letní splutí obvykle začíná až v Chocni pod elektrárnou. Řeka si poklidně meandruje ve vysokých hlinito-písčitých březích lemována stromy. Čeká na Vás 65 km nenáročné krásné vody plus dalších 25 km po spojené Orlici.
Divoká Orlice
Divoká Orlice je během léta sjízdná většinou z Kostelce nad Orlicí, kde je i velký autokemp, případně o něco výše od Záměla. Víkendové putování je vhodné spojit se spojenou Orlicí, což je celkem 40 km. Na celé této trase je jen jediný jez a to díky vyhlášené přírodní památce.
Orlice
I samotná spojená Orlice nabízí pěknou trasu z Týniště do Třebechovic nebo až do Hradce Králové v délce 30 km. Břehy jsou většinou hlinité s množstvím hnízdících ptáků, krásné písčité pláže přímo vybízejí ke koupání.
Více informací o řece naleznete na
raft.cz